Sprawozdanie z zawodów w tenisa stołowego w szkole podstawowej w Gidlach w roku szkolnym 2021/2022

Utworzono dnia 02.03.2022

W związku z panującą pandemią Covid 19 i ograniczeniem gier zespołowych na zajęciach wychowania fizycznego skoncentrowaliśmy się na sportach indywidualnych.
Wystartowaliśmy w zawodach powiatowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, które rozegrano 18 października w Dobryszycach. Wśród dziewcząt najlepiej zagrały reprezentantki PSP w Gidlach w składzie Katarzyna Gołdon i Oliwia Siemińska. Rozegrały swoje mecze z SP Kietlin i SP nr 9 z Radomska. Oba pojedynki zwyciężyły wynikiem (3:0). Rywalizację chłopców wygrali uczniowie PSP w Kietlinie ale chłopcy  PSP w Gidlach        w składzie Dawid Bańcerek i  Kamil   Sztandera zajęli miejsce drugie pokonując zawodników  z  PSP nr 9 w Radomsku, PSP nr 2 w Radomsku i PSP w Dobryszycach. Oba zespoły   dziewcząt  i chłopców awansowały do Półfinałów Województwa Łódzkiego,  które odbyły się również    w Dobryszycach w dniu i 26 października. Tam również sukces. Nasze dziewczęta zwyciężyły swoje mecze z PSP Kleszczów, PSP w Wiewcu,  PSP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim i PSP nr 9 w Radomsku. Dziewczyny nie oddały ani jednego seta  zwyciężyły cały turniej awansując  do Mistrzostw Województwa.  Chłopcy podobnie jak tydzień wcześniej ulegli tylko drużynie  z PSP Kietlin zajmując w turnieju miejsce drugie premiowane awansem do etapu wojewódzkiego.
Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym dziewcząt odbyły się 8.11.21 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie. Nasza szkołę, powiat radomszczański i rejon bełchatowski reprezentowały dziewczęta z PSP w Gidlach ( Katarzyna Gołdon i Oliwia Siemińska). W zawodach wystartowało jedenaście drużyn z województwa. Reprezentantki z Gidel rozegrały mecze z SP Wiewiec (3:0), SP w Celestynów (3:2) i z grupy wyszły z pierwszego miejsca. W kolejnej rundzie rozgrywanej systemem rosyjskim rozegrały mecze z SP w Sobocie  pokonując przeciwniczki (3:2), SP w Gorzkowicach (3:2). Uległy reprezentantkom SP Strugi (2:3) i SP 182 w Łodzi (0 :3) Swoje zmagania zakończyły na wysokim czwartym miejscu.
Dzień później w Rawie Mazowieckiej rozegrano Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym chłopców. Reprezentanci SP Kietlin zajęli miejsce siódme, a chłopcy z PSP Gidle zakończyli rywalizację na miejscu dziewiątym po trudnych meczach z późniejszymi mistrzami Rawą Mazowiecką i drużyną z Moszczenicy, która zakończyła zmagania na miejscu trzecim. Czasami potrzebne również trochę szczęścia.
Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

Utworzono dnia 02.03.2022, 05:17