Utworzono dnia 02.03.2022
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gidlach przystąpiła w styczniu do ogólnopolskiego konkursu Pho3nix Kids. Konkurs ten polegał na pobraniu aplikacji i zarejestrowaniu się do konkursu na największą ilość zrobionych kroków. Konkurs trwał od 24 stycznia do 6 lutego.  Każdy zarejestrowany i aktywny uczestnik spowodował wpłatę Fundacji Pho3nix Kids na konto WOŚP. Wspólnie z innymi szkołami  spowodowaliśmy, że Fundacja Pho3nix Kids przekazała na konto WOŚP 1 000 000 zł. Byliśmy częścią wielkiej wspólnoty pomagającej dzieciom z chorobami oczu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, a szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji. W tym roku nie udało nam się znaleźć w czołowej dwudziestce szkół w Polsce, ale przeszkodziła nam w tym pandemia. Większość klas w tym czasie miała nałożoną kwarantannę. W przyszłym roku powalczymy o zwycięstwo! Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy w aktywny sposób pomagali. (Zuzanna Bednarczyk, Bartek Kosmala, Maciej Bartnik, Krzysztof Gawron, Robert Cudak, Juliusz Bogacz, Zuzanna Frymus, Kuba Załóg,  Adrian Mirowski, Katarzyna Marianowska, Dominik Michalik, Martyna Kosmala, Kinga Koch, Arkadiusz Bogacz, Nikodem Ciechowski). Podziękowania należą się również wolontariuszkom, które w dniu finału WOŚP kwestowały i zebrały wspólnie kwotę ponad 3 tys. zł.  (Katarzyna Gołdon, Katarzyna Mariankowska, Oliwia Siemińska)
Dziękujemy i gratulujemy wyników.