XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"

Utworzono dnia 22.02.2023

Zapraszamy do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy" organizowanej przez Kasę Rolicznego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych:

- I grupa wiekowa - klasy I - III

- II grupa wiekowa - klasy IV - VIII

Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych zachowań zwiazanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie, a takze rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Agro Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny nad konkursem sprawują: TVP INFO, platforma informacyjna AgroNews.com.plGospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny, portal wiescirolnicze.pl oraz magazyn rolniczy Agro Profi.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Po eliminacjach szkolnych 3 najwyżej ocenione prace plastyczne z każdej z dwóch kategorii wiekowych zostaną wysłane na etap regionalny.

Na terenie województwa łódzkiego konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: regionalnym przez Placówkę Terenową KRUS w Radomsku oraz wojewódzkim przez Odział Regionalny KRUS w Łodzi przy udziale członków Wojewódzkiej Komisji ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

Prace konkursowe i formularze zgłoszeniowe prosimy składać u p. Ewy Strączyńskiej-Kluźniak i p. A. Misiewicz w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 marca 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Poniżej załączniki: regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa.

ZAŁĄCZNIKI: