„Wyprawy w łódzkie – konkurs fotograficzny”

Utworzono dnia 20.03.2023

Drodzy uczniowie

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego realizuje projekt pod nazwą "Wyprawy w łódzkie - pakiet filmów i działań edukacyjnych promujących ekologię i ochronę środowiska z elementami aktywnej turystyki wśród dzieci i rodzin". W ramach tego projektu organizowany jest konkurs fotograficzny dla uczniów szkół z województwa łódzkiego.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie ciekawego zdjęcia krajoznawczego w dowolnym miejscu na terenie województwa łódzkiego. Fotografie konkursowe należy przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty e-mail na adres konkursfoto@rotwl.pl w tytule podając „Wyprawy w łódzkie – konkurs fotograficzny” oraz do organizatora szkolnego na adres:
edytasliwakowska@gmail.com.
Zdjęcia należy przesłać w formacie JPG w rozdzielczości 300 dpi o wymiarze 10X13 cm. Jeden Uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia konkursowe z wybranego przez siebie punktu w województwie łódzkim, wraz z przygotowaniem 5 zdań opisu merytorycznego.
Zdjęcia należy wysłać na adres email:
konkursfoto@rotwl.pl

Otrzymanie pracy konkursowej zostanie potwierdzone w e-mailu zwrotnym.
Zgłoszenie powinno zawierać: tytuł zdjęcia, nazwę (ewentualnie adres) miejsca, imię i nazwisko autora oraz nazwę szkoły do której uczęszcza wraz z oznaczeniem klasy. Formularz zgłoszeniowy powinien zostać wydrukowany, podpisany i przesłany w formie skanu (lub zdjęcia) na adres e-mail konkursfoto@rotwl.pl. W przypadku chęci udziału w konkursie osób nieletnich, należy załączyć również zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.
Zdjęcia zgłoszone do konkursu muszą być wykonane na terenie województwa łódzkiego, a ich tematyka powinna być związana z nazwą konkursu. Treść zdjęć musi odpowiadać założeniom konkursu opisanym w paragrafie 2 niniejszego regulaminu.
Praca konkursowa powinna zawierać naturalną fotografię wykonaną przez Uczestnika.
Niedopuszczalna jest ingerencja elektroniczna, montaż zdjęć czy łączenie kilku ujęć w całość.

Zdjęcia konkursowe można nadsyłać do dnia 31 marca 2023 r. na adres e-mail: konkursfoto@rotwl.pl
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej 30 kwietnia 2023 r.

Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie:

Regulamin konkursu znajduje się tutaj:

Celem konkursu i projektu jest podniesienie świadomości i wiedzy ekologicznej uczniów, oraz zwiększenie wiedzy o bogatej ofercie regionu w zakresie rekreacji i turystyki oraz aktywnych i bezpiecznych dla środowiska formach spędzania wolnego czasu.

Nagrodami rzeczowymi w konkursie są:
I miejsce - Cyfrowa kamera sportowa Full HD Insta 360 ONE
II miejsce - Aparat fotograficzny
III miejsce - Plecak turystyczny
wyróżnienie - Album ze zdjęciami z regionu

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zapraszamy do udziału!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!