V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”

Utworzono dnia 24.02.2023

Zapraszamy do udziału w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla najmłodszych dzieci pt.: „Na początku była miłość – moja rodzina”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I‑III szkół podstawowych.

Ma on na celu zachęcenie nauczycieli i rodziców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny w życiu. Rodzina jest kolebką rozwoju osobowości każdego członka, szczególnie dziecka. To w niej zdobywa się umiejętności, wiedzę, język, kształtuje uczucia i normy postępowania. Rodzina widziana oczami dziecka to najpiękniejsze chwile spędzane z najbliższymi i najcenniejsze wspomnienia, które warto zachować na dłużej. Udział w konkursie stwarza także możliwość rozwijania uzdolnień oraz zainteresowań dziecka przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie formularza zgłoszeniowego oraz pracy plastycznej, będącej twórczą interpretacją tytułu konkursu. Może ona zostać wykonana dowolną techniką i być dowolnego formatu.

Prace oceni komisja powołana przez Organizatora. Przedmiotem oceny będzie ujęcie tematu, wybór techniki, staranność wykonania i samodzielność.

Rozstrzygnięcie konkursu i publikacja listy laureatów nastąpi na stronie internetowej konkursu 26 maja 2023 r.

Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe takie jak gry, książki, artykuły plastyczne, instrumenty muzyczne, puzzle.

Prace konkursowe prosimy składać u p. Ewy Strączyńskiej- Kluźniak w nieprzekraczalnym terminie do 26 kwietnia 2023 r.

Regulamin konkursu znajduje się w załączniku.

ZAŁĄCZNIKI: