Konkurs na wianek wielkanocny

Utworzono dnia 20.03.2023
Przed nami Święta Wielkanocne!

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podtrzymywania tradycji i wykonania ozdoby wielkanocnej- wianka wielkanocnego.

Regulamin Konkursu na wianek wielkanocny:

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach

2. Przedmiotem konkursu jest indywidualne lub z pomocą rodziców wykonanie Wianka wielkanocnego.

3. Cele konkursu:
•Podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych;
•Rozbudzanie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci, młodzieży oraz pobudzanie aktywności twórczej;
•Popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

4. Kategorie konkursowe
Konkurs na wianek wielkanocny jest organizowany dla uczniów klas IV - VIII

5. Technika wykonania prac jest dowolna.

6. Wianek wielkanocny zgłoszona do konkursu przechodzi na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo dysponowania pracami. Wszystkie prace będą przeznaczone do sprzedaży podczas II Gminnego Jarmarku Wielkanocnego który odbędzie się 1 kwietnia 2023r.

7. Zasady zgłaszania prac konkursowych
a) Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą następujące dane: Imię i nazwisko, klasa.
b) Uczestnicy zgłaszając swój udział w konkursie akceptują jego regulamin i zobowiązują się uszanować wszelkie postanowienia komisji konkursowej.
c) Prace należy złożyć do dnia 24 marca 2023r. do opiekunów Samorządu Uczniowskiego
p. Agnieszki Misiewicz, p. Joanny Małek, p. Grażyny Ratkowskiej

8. Oceny prac dokona Komisja powołana przez Organizatora. Oceniana będzie estetyka wykonania, wkład pracy autora oraz oryginalność pomysłu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

9. Wszyscy uczniowie którzy wezmą udział w konkursie otrzymają punkty do zachowania.

10. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do udziału!!!