Wycieczka klas ósmych Gdynia –Gdańsk- Malbork w ramach programu MEiN "Poznaj Polskę"

Utworzono dnia 19.06.2022

W dniach 7-9 czerwca 2022r uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce na polskie wybrzeże.  W wycieczce wzięło udział 40 uczniów. Korzystaliśmy z usług biura podróży Panorama w Radomsku W pierwszym dniu dotarliśmy do Gdyni, gdzie w dwóch grupach zwiedziliśmy żaglowiec Dar Pomorza, ORP Błyskawicę i Muzeum Marynarki Wojennej. Następnie udaliśmy się do miejsca zakwaterowania w OW Bałtyk w Stegnie. Wieczorem zorganizowaliśmy spacer po plaży. Wywarło to na uczestnikach wielkie wrażenie ponieważ kilka osób po raz pierwszy w życiu widziało Morze Bałtyckie.  Drugi dzień to zwiedzanie kolejno: Archikatedry w Oliwie wraz z wysłuchaniem koncertu organowego, słynnego Parku w Oliwie im. Adama Mickiewicza,  Półwyspu Westerplatte-miejsca rozpoczęcia II Wojny Światowej wraz z pomnikiem Obrońców Wybrzeża. W Gdańsku zobaczyliśmy Ratusz Starego Miasta, Pomnik Heweliusza, Targ Węglowy, Bramę Wyżynną, Złotą Bramę, słynną ul. Długą, Dom Uphagena, Długi Targ z fontanną Neptuna , Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta,  Zieloną Bramę, Długie Pobrzeże,   Kościół NMP( bazylika mariacka) i słynnego Żurawia. Przeszliśmy obok Filharmonii Bałtyckiej i Narodowego Muzeum Morskiego. W dniu trzecim przejechaliśmy do Malborka, gdzie zwiedzaliśmy Zamek- najważniejszą budowlę średniowiecznej Europy, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wieczorem szczęśliwie dotarliśmy do domu. Opiekunami na tej wycieczce były: Joanna Gołdon, Urszula Depta, Agata Jeziorsk, Joanna Niedźwiecka.

Fotorelacja znajduje się na fb PSP Gidle i stronie internetowej szkoły.

Wycieczka klas ósmych

Utworzono dnia 20.06.2022, 12:30