UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W PSP GIDLE

Utworzono dnia 18.10.2023

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu uroczystości. 12 października 2023 r. uczniowie z klas I a i I b zostali przyjęci w poczet społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Gidlach. W tym radosnym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Gidle – Lech Bugaj, Dyrektor Szkoły – Gabriela Gawrońska, Przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły – Magdalena Saternus, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz koleżanki i koledzy z klasy II a, II b i III.

Mali bohaterowie tego dnia, pod kierunkiem wychowawców pani Teresy Molendy i pani Agnieszki Misiewicz, zaprezentowali część artystyczną „Podróż w pierwszej klasie”. Wszyscy udowodnili, że są gotowi do nauki i wyzwań, jakie przed nimi stawia nowa rola ucznia. Pani Dyrektor znakomicie oceniła występ pierwszoklasistów co potwierdziły również gromkie brawa. Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia. Aktu pasowania symboliczną kredką dokonała Dyrektor Szkoły Gabriela Gawrońska. Swą przynależność do szkoły każdy pierwszoklasista zaznaczył odciskiem paluszka w kronice szkolnej. Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas pierwszych pierwszy bardzo ważny dokument – legitymację szkolną. Z rąk Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej nastąpił czas wręczania upominków, składania życzeń i podsumowania uroczystości. Wójt Gminy Gidle wręczył pierwszoklasistom piękne prezenty, rodzice słowniczki ortograficzne i rożki obfitości, a koleżanki i koledzy z klas drugich i trzeciej własnoręcznie wykonane piękne zakładki do książek. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć. Po zakończeniu uroczystości rodzice zorganizowali dla swoich pociech „słodkie” przyjęcie.

To był dzień pełen wrażeń i wzruszeń, zarówno dla pierwszoklasistów jak i ich rodziców, który na długo zapisze się w ich pamięci. Dla naszych najmłodszych uczniów rozpoczęła się właśnie niesamowita przygoda w szkole. Życzymy im wielu sukcesów i samych szczęśliwych chwil.

Fotorelacja ze ślubowania 2023 rok

Utworzono dnia 18.10.2023, 09:30