Sukces naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie ,,Koloratorium”

Utworzono dnia 06.06.2022

Po ciężkich zmaganiach, trwających od grudnia 2021r. do 5.05 br., osiągnęliśmy sukces, który był możliwy dzięki wspólnym działaniom naszych uczniów i nauczycieli, a także przyjaciół szkoły.

Nasza szkoła zajęła 3 miejsce  w ogólnopolskim konkursie – Koloratorium,  którego organizatorem była Agencja Reklamowa ART GROUP sp. z o. o. Fundatorem Nagród w Konkursie jest spółka pod firmą Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Koordynatorem szkolnego konkursu była p. Edyta Śliwakowska - nauczycielka biologii.

Sukces jest tym większy, że do konkursu przystąpiło 158 szkół z całej Polski.

Wykonaliśmy szereg zadań, które polegały na przeprowadzeniu pięciu tzw. „Lekcji    z Koloratorium” , trzech małych akcji edukacyjnych, promujących aktywność fizyczną i dobre nawyki - warsztaty z dietetykiem i pielęgniarką szkolną, aktywny wypoczynek na przerwach – taniec - Belgijka, ponadto warsztaty w klasach 4 i 5 na temat zdrowego odżywiania oraz jednego dużego wydarzenia. Był to dzień poświęcony zdrowiu psychicznemu pod hasłem – ,,Bo zdrowie jest najważniejsze!”.  Odbyły się warsztaty z psychologiem. W czasie zajęć z wychowawcą wykorzystano  prezentację multimedialną i quizy interaktywne dotyczące w/w zagadnień.

Także uczniowie z klas 4-8 intensywnie w tym czasie pracowali, biorąc udział w konkursach indywidualnych: plastycznym oraz literackim, a także rozwiązując quizy wiedzowe.

Wszystko to spowodowało iż znaleźliśmy się wśród 30 finałowych szkół. Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu filmu  pt. „Profesorze, drastycznie spadł poziom hormonów szczęścia! Musimy przystąpić do akcji ratunkowej!”.

1 czerwca 2022 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu. Cieszymy się bardzo  z nagrody w postaci całkowitego remontu i wyposażenia  pracowni biologiczno - chemicznej.  Dodatkowe 10 000,00 zł. otrzymaliśmy na zakup pomocy dydaktycznych do naszej nowej pracowni.