20 czerwca 2026 roku na placu szkolnym odbył się Rodzinny Piknik zorganizowany przez nauczycieli oraz radę rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Gidlach.
Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem ,,Woda, zdrowie i rodzina – najlepsza drużyna”. W naszej szkole w ciągu roku szkolnego był prowadzony interdyscyplinarny projekt edukacyjny na temat wody. Efekty pracy uczniów pod bacznym okiem nauczycieli mogliśmy podziwiać w Podwodnym Laboratorium Naukowym, które przygotowane zostało w sali gimnastycznej.
Ponadto wiele atrakcji dla dzieci i ich rodzin czekało na boisku oraz w budynku szkoły.
Oficjalnego otwarcia festynu dokonała pani dyrektor Gabriela Gawrońska, która po powitaniu gości, m.in. poseł na sejm RP Pani Annę Milczanowską oraz radnych powiatu Panią Ewę Gajzler i Pan Jacka Krupa powiedziała:
„W dobie nowoczesnych technologii, tak naprawdę brakuje nam bliskości i relacji międzyludzkich. Bardzo się cieszę, że możemy dziś spotkać się w tak licznym gronie, aby wspólnie spędzić czas, bawić się i integrować. Szkoła to nie tylko miejsce nauki. To także przestrzeń budowania relacji, wzajemnego szacunku i współpracy. Dzisiejsze spotkanie jest doskonałą okazją do umacniania tych więzi, poznawania się oraz cieszenia się wspólnie spędzonym czasem.”
Tegoroczny program festynu był bardzo bogaty i różnorodny. Oferował atrakcje o wymiarze artystycznym, duchowym, sportowym, kulinarnym, wyzwalającym kreatywność dzieci i pobudzającym ich ciekawość. Na uwagę zasługują występy naszych uczniów, którzy prezentowali swoje zdolności, talenty, umiejętności, pasje. Dzięki swojej pozytywnej energii, chęci, wytrwałości i ciężkiej pracy rozwinęli niezwykłe umiejętności w różnych dziedzinach i kategoriach. W ramach programu ”Mam talent” usłyszeliśmy:
- występy wokalne solistów,
- przedstawienia teatralne: „Na straganie”, „Rzepka”, „Gdzie woda, tam życie”, „Rodzinne wczasy”;
- pokazy taneczne: „Zdrowo i sportowo” w wykonaniu uczniów z klasy I, ponadto układy taneczne w wykonaniu uczennic z klasy IV a, VIII a;
- recytacje wierszy o tematyce wiosennej oraz interpretacje tekstów poetyckich w języku angielskim i niemieckim,
- prezentacja umiejętności gry na perkusji,
- prace plastyczne i rękodzieła robione na szydełku.
Oprócz prezentacji świadczącej o tym, że w naszej szkole nie brakuje młodych ludzi o wyjątkowych zainteresowaniach i możliwościach, zobaczyliśmy występy taneczne wykonane przez:
- GOK w Gidlach,
-Klubu Tańca Towarzyskiego STYL Kłomnice,
-grupy tanecznej Woźniakowska Aerial,
Ponadto rozegrany został mecz piłki nożnej: Absolwenci – Rodzice. Puchar z rąk Pani Dyrektor odebrała przy owacjach publiki drużyna rodziców.
Niewątpliwie niespodzianką okazał się występ iluzjonisty, który na scenie „czarował” publiczność przy pomocy kart, wstęgi czy kuli. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a jej finałowe losowanie nagród głównych „Z krainy niespodzianek” zgromadziło wiele osób.
Wielką atrakcją wzbudzającą niesamowite emocje okazała się aukcja prac plastycznych i rękodzieł naszych uczniów. Każda praca była niepowtarzalna i stanowiła efekt talentu, kreatywności oraz ogromnego zaangażowania naszych zdolnych wychowanków. Kwota uzyskana z licytacji obrazów wesprze inicjatywę mającą na celu rozwój naszej szkoły i uczniów. „Pamiętajmy, że dziś licytujemy nie tylko prace, ale przede wszystkim dziecięce marzenia, pasję i talent.” – powiedziała pani dyrektor, która wraz z rodzicem prowadziła aukcję. Wszystkie prace zostały zlicytowane, co świadczy o otwartości serc i hojności naszej społeczności.
Podczas aukcji został również zlicytowany ,,cudowny długopis” pani dyrektor, która wyceniła jego wartość na 274 146 zł - ,, Długopis, którym podpisywałam wiele wniosków, które zawsze uzyskiwały dofinansowanie; ,,Aktywna tablica” – 43,750 tys. zł, Narodowy Program Czytelnictwa – 15 tys. zł, Rządowy Program - ,,Posiłek w domu i w szkole – 80 tys. zł, Fundusze Europejskie ,,Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” - ,,Zmotywowana kadra – zmotywowany uczeń - 33 400 zł. , otrzymane dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ,,Nasze ekologiczne pracownie – 56 996 tys. zł oraz Rządowy program Cyfrowy uczeń – 45 tys. zł”– wyjaśniła Pani Gawrońska. Ten ,,cudowny długopis” oczywiście też został zlicytowany.
Piknik rodzinny możemy zaliczyć do bardzo udanego przedsięwzięcia, którego zorganizowanie było możliwe przy wsparciu naszych rodziców, a także licznych sponsorów. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w jego realizację słowami:
„Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i Sponsorom, którzy wsparli organizację naszego Pikniku Rodzinnego. Podziękowania kieruję również do wszystkich Nauczycieli i Pracowników szkoły. Dzięki Państwa życzliwości, zaangażowaniu i hojności mogliśmy stworzyć wyjątkowe wydarzenie pełne radości, wspólnej zabawy i niezapomnianych chwil. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, kreatywność oraz nieocenioną pomoc na każdym etapie przygotowań i realizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki Państwa pracy, życzliwości i współpracy piknik stał się wspaniałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej.
Szczególne słowa uznania kieruję również do nauczycieli za motywowanie i zaangażowanie uczniów, którzy z entuzjazmem włączyli się w przygotowanie atrakcji oraz aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. Państwa wsparcie i oddanie sprawiły, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci, rodziców i wszystkich uczestników pikniku rodzinnego.
Dziękujemy za okazane serce, wsparcie i współpracę. Państwa pomoc jest nieoceniona i stanowi piękny przykład troski o naszą szkolną społeczność.
Proszę o przyjęcie wyrazów naszej szczerej wdzięczności.
Dziękuję za serce, energię i pasję wkładane każdego dnia w życie naszej szkoły.”









