Powiatowy Dzień Języków Obcych 2024

Utworzono dnia 29.04.2024

W czwartek, 25 kwietnia, w Restauracji Metalurgia w Radomsku odbył się Powiatowy Dzień Języków Obcych 2024. W wydarzeniu tym brali udział nasi uczniowie, którzy przystąpili do konkursu ,, MastercChef” i  konkursu na lapbook, czyli konkurs plastyczny poświęcony Zespołowi Szkół Ekonomicznych. Wszystkie te konkursy miały na celu propagowanie nauki języków obcych, umiejętności językowych oraz znajomości kultury i tradycji innych krajów.

Nasza młodzież, wszyscy z klasy VI a przystąpili do konkursu kulinarnego w składzie: I zespół MasterChef to: Jakub Bartnik i  Kornel Ciechowski; II zespól: Marta Wypych i Maja Siemińska. Chłopcy przygotowali danie angielskie, dziewczynki niemieckie. Było to dla naszych uczniów świetne doświadczenie, umiejętność wystąpienia publicznego w języku obcym; chłopcy przedstawili swoje danie w języku angielskim, dziewczynki natomiast w języku niemieckim. Uczniowie również ćwiczyli swoje umiejętności kulinarne, ponieważ sami przygotowywali wybrane przez siebie potrawy.

Do konkursu plastycznego przystąpił również uczeń klasy VI A – Joshua Stocker, który wykonał lapbook w trzech językach: w j. angielskim, niemieckim i francuskim na temat Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Nasi uczniowi uczestniczący w projekcie udowodnili, że języki, o których potoczenie mówi się ,,obce” wcale nie są im obce i potrafią je stosować nie tylko w teorii, ale także w praktyce.

Pani dyrektor Gabriela Gawrońska motywowała naszych uczniów do udziału w tym wydarzeniu i udzielała uczniom cennych rad.

Fotorelacja - Powiatowy Dzień Języków Obcych 2024

Utworzono dnia 29.04.2024, 22:39