Nowy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

Utworzono dnia 02.11.2022

Od września w naszej szkole wykorzystujemy nowy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Największą popularnością cieszy się aparat fotograficzny Canon EOS M6 Mark II z obiektywem Canon EF-M. Dzięki  niemu mamy piękne zdjęcia dokumentujące uroczystości szkolne tj. Rozpoczęcie Roku Szkolnego, Ślubowanie klas pierwszych, Dzień Edukacji Narodowej, zawody sportowe, a także uroczystości środowiskowe tj. rocznica pacyfikacji wsi Kajetanowice we wrześniu 1939 lub występ orkiestry dętej z Gidel. Wszystkie reportaże z w/w uroczystości można obejrzeć na szkolnej stronie internetowej lub szkolnym fb.

Aparat był również wykorzystany do obserwacji przyrody, w ramach lekcji przyrody w klasach czwartych. Zdjęcia zrobione podczas zajęć zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie. W klasach piątych w ramach lekcji  biologii uczniowie poznali jak można  obserwować organizmy z wykorzystaniem aparatu fotograficznego.

Dzięki wysokim parametrom aparatu fotograficznego mogliśmy sprostać wymaganiom  IV Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Dbam o środowisko w łódzkim”. Posłużył on do wykonania zdjęć prac konkursowych w odpowiedniej rozdzielczości.

W październiku stawialiśmy również pierwsze kroki w pracy z użyciem googli Class VR Premim.. Są to specjalistyczne okulary do obserwacji zjawisk w trój wymiarze. W ramach początkowych lekcji poznaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas używania okularów, nauczyliśmy się  je obsługiwać w sposób zgodny z ich przeznaczeniem. Największe wrażenie na uczniach zrobiła możliwość nurkowania z rekinami lub karnawał w Rio.

Lekcje z wykorzystaniem googli Class VR Premim

Utworzono dnia 02.11.2022, 21:27