Mikołajki w klasach szóstych i siódmych

Utworzono dnia 30.11.2023

Mikołajki dla uczniów klas 6 i 7 rozpoczęły się już 30 listopada, wyjazdem do Częstochowy.
W kinie Iluzja,  w  ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, uczniowie   obejrzeli film pt. Opowieści nocy,  przepiękną, zrealizowaną w stereoskopowej technologii animację, na którą składało się sześć alegorycznych opowieści o odwadze, dobroci, miłości, wytrwałości w dążeniu do celu oraz dbałości o innych. Każda  z tych opowieści pochodziła z różnych stron świata. Można było przenieść się do średniowiecznej Europy i krainy Azteków, a także do zachodnich Indii, Afryki i Tybetu. Bajkowa sceneria i fabuła animacji zachwyciła wszystkich prostym przekazem ważnych treści.
Po tych wzruszających opowieściach, nasi wychowankowie,  odbyli podróż  2000 lat wstecz,  do Betlejem, by poznać naukowe wyjaśnienie niezwykłego fenomenu na nieboskłonie, który wskazywał drogę Trzem Królom. W Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie uczestnicy wycieczki poznali hipotezy dotyczące możliwej daty narodzin Chrystusa i zapiski o niecodziennych zjawiskach astronomicznych, które miały miejsce w tamtym okresie. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się, które z nich były na tyle charakterystyczne, aby mogły prowadzić mędrców w ich trudnej podróży przez pustynię, od Babilonu, aż do samego Betlejem, do  którego zmierzali, aby  oddać hołd nowo narodzonemu Królowi. Ta nowoczesna próba wyjaśnienia bożonarodzeniowej historii zauroczyła i zafascynowała wszystkich, jak również po trosze,   wprowadziła  w  przedświąteczny czas. Wycieczka  zakończyła się  wizytą w  McDonalds. Był to  dzień pełen wrażeń i miłych chwil spędzonych wśród koleżanek  i kolegów.

Fotorelacja 30.11.2023 r.

Utworzono dnia 03.12.2023, 21:56