Lekcja przyrody w formie warsztatów ,,Sadzimy kwiaty dla naszych mam"

Utworzono dnia 26.05.2022

6 maja 2022 roku wychowawca klasy III b p. Ewa Strączyńska-Kluźniak przeprowadziła lekcję otwartą w formie warsztatów ,,Sadzimy kwiaty dla naszych mam”. Zaproszonym ekspertem była pani ogrodnik Magdalena Duda – Hom, będącą także mamą jednej z uczennic klasy III b. Zajęcia rozpoczęły się od opowieści ruchowej ,,Spacer z Anią”, do której wykorzystano chustę Klanzy. Po wprowadzeniu do tematu zajęć uczniowie uważnie słuchali planu pracy, który przedstawiła i zademonstrowała im pani ogrodnik. Następnie sami porządkowali we właściwej kolejności kartki z poszczególnymi etapami sadzenia kwiatów. Główną częścią zajęć było sadzenie przez dzieci petunii w doniczki, co sprawiło dzieciom wiele radości. Na koniec uczniowie wykonali ozdobne zawieszki z dedykacją dla swoich mam. Przez kolejne dwa tygodnie dzieci obserwowały w szkole, jak pięknie rozwijają się ich kwiaty. Następnie zabrały je do domu i podarowały swoim ukochanym mamom z okazji ich święta.

W efekcie warsztatów ,,Sadzimy kwiaty dla naszych mam” udało się poszerzyć wiadomości uczniów na temat sadzenia roślin, rozbudzić w nich zainteresowanie przyrodą i wykształcić poczucie sprawstwa oraz odpowiedzialności za piękno naszego otoczenia.

Utworzono dnia 18.06.2022, 22:43