I Gminny Konkurs Recytatorski „SPOTKANIE Z PANEM JANEM I JULIANEM”

Utworzono dnia 18.05.2022

18 maja 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gidlach odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski „SPOTKANIE Z PANEM JANEM I JULIANEM”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozwijanie i prezentowanie zdolności recytatorskich, zachęcanie i motywowanie do występów publicznych oraz dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z utworów literackich.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 22 uczestników z klas I – III szkół podstawowych z Gminy Gidle (8 uczestników z PSP Pławno, 2  z PSP Ciężkowice i 12 z PSP Gidle). Nasi najmłodsi uczniowie w ciekawych strojach i z pięknymi rekwizytami wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Komisja konkursowa w składzie:

- pani Violetta Ojrzyńska – dyr. GOK

- pani Jolanta Komorowska – dyr. GBP

- pani Iwona Borek-Kucharzewska – przedstawiciel wydziału oświaty Urzędu Gminy

dokonując oceny recytacji brała pod uwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację słowną (tempo, intonację) i ogólne wrażenie artystyczne (strój, rekwizyty i gesty).

Członkowie komisji miele bardzo trudne zadanie, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, a regulamin przewidywał wyłonienie trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii klas I

1 miejsce - Paweł Zatoń PSP Gidle

2 miejsce - Alicja Śpiechowicz PSP Gidle

3 miejsce -  Krystian Dziegieć PSP Pławno

wyróżnienie - Wiktoria Kosmala PSP Pławno

W kategorii klas II

1 miejsce - Adam Saternus PSP Gidle

2 miejsce - Jakub Kaczmarek PSP Gidle

3 miejsce – Maria Misiewicz PSP Płąwno

wyróżnienie – Lena Krasowska PSP Gidle

W kategorii klas III

1 miejsce – Jakub Siejca PSP Gidle

2 miejsce – Kinga Matuszczyk PSP Gidle

3 miejsce Hanna Gajecka PSP Gidle

wyróżnienie –  Zuzanna Jędrzejczyk PSP Gidle

Mateusz Bartnik PSP Gidle

Natalia Sikora PSP Pławno

Eliza Załóg PSP Ciężkowice

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a laureaci dyplomy za zajęcie miejsc i nagrody rzeczowe.

Konkurs ten był dla wszystkich piękną przygodą z poezją i miłą zabawą, a tak liczny udział dzieci i ich zaangażowanie dowiodły, że wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima są bliskie dzieciom.

Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Gidlach, a koordynatorami:

p. Teresa Molenda, p. Agnieszka Misiewicz, p. Ewa Strączyńska-Kluźniak i p. Maria Broniszewska.

Fotorelacja z konkursu

Utworzono dnia 20.05.2022, 12:02