Gminny Konkurs „Życie i Twórczość Marii Konopnickiej” w naszej szkole

Utworzono dnia 09.06.2022

W tym roku obchodzimy  180. rocznicę urodzin  Marii Konopnickiej. Aby upamiętnić  sylwetkę wielkiej pozytywistycznej poetki i pisarki  oraz  przybliżyć uczniom   trochę zapomnianą  jej  twórczość dla dzieci,   w naszej szkole 31 maja został zorganizowany Gminny Konkurs „Życie i Twórczość Marii Konopnickiej”. Uczniowie  z kl. IV-VI rozwiązywali test  dotyczący najważniejszych faktów z życia pisarki oraz odpowiadali na pytania, które wymagały znajomości treści utworów Konopnickiej  („Jak to z lnem było” „Nasza szkapa”, „Dym”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Rota”).  W zmaganiach konkursowych wzięło  udział 12 uczestników,  w tym uczniowie naszej szkoły i  Publicznej Szkoły Podstawowej z Pławna.  Wyniki   konkursu wiedzowego przedstawiają się następująco:
1. Jakub Sztuk      PSP w Gidlach
2. Maja Ciszek      PSP w Pławnie
3. Natalia Koper   PSP w Pławnie
Natomiast uczniowie z kl. VII - VIII mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną, w której trzeba było umieścić w sposób przemyślany i ciekawy, najważniejsze informacje dotyczące życia i twórczości Marii Konopnickiej.   Ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy wpłynęło 11 prezentacji. Wszystkie  były wykonane rzeczowo i rzetelnie. Uczniowie włożyli w ich wykonanie wiele wysiłku i  na pewno na długo zapamiętają postać naszej słynnej rodaczki.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom.
Wyniki konkursu na najlepszą prezentację  przedstawiają się następująco:
1. Szymon Rokita   PSP w Ciężkowicach
2. Lena Woldan      PSP w Pławnie
3. Katarzyna Mariankowska.   PSP w Gidlach
Organizatorkami konkursu były panie:  Joanna Niedźwiecka i Anna Dąbrowska. Fachowym okiem informatyka,  na prezentacje  spojrzał i pomógł  wybrać najlepsze -  pan Paweł Ojrzyński.

Utworzono dnia 18.06.2022, 17:54