GMINNY KONKURS RECYTATORSKI za Nami

Utworzono dnia 09.04.2024

Tegoroczna trzecia  już edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego przebiegała  pod hasłem WIOSENNE WIERSZOWANIE.
5 kwietnia br. swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało w naszej szkole 30 uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych Gminy Gidle. Poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie. Ocenie podlegały pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja słowna (tempo, dykcja), ogólne wrażenie artystyczne (strój, gesty, rekwizyty). Komisja konkursowa w składzie: pani Jolanta Komorowska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach, p. Ewa Gralak -Ćwiklińska - nauczyciel SP w Pławnie, p. Anna Matuszczyk - nauczyciel PSP w Ciężkowicach, p. Ewa Góraj - nauczyciel PSP w Gidlach, oceniła wykonawców w trzech kategoriach wiekowych: kl. I, kl. II, kl.III.

Wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce: Iga Pachulska kl. I SP w Pławnie,  Laura Grzeszna kl. II a PSP w Gidlach,  Amelia Bok kl. II a  PSP w Gidlach, Alicja Śpiechowicz
kl. III PSP w Gidlach,
2 miejsce: Igor Suchecki kl. I a PSP w Gidlach,  Zuzanna Łągiewka kl. I a PSP w Gidlach, Hanna Borowik kl. II PSP w Ciężkowicach, Natalia Jurczyk kl. II a PSP w Gidlach, Natalia Kolakowska kl. II b  PSP w Gidlach, Wiktoria Kosmala kl. III SP w Pławnie ,  Paweł Zatoń kl. III PSP w Gidlach
3 miejsce: Aniela Dziegieć kl. I SP w Pławnie, Zuzanna Witkowska kl. I SP w Pławnie,  Zoe Stocker kl. II b PSP w Gidlach,  Krystian Dziegieć kl. III SP w Pławnie
Wyróżnienie: Nadia Ociepa kl. I a PSP w Gidlach,  Antoni Kluźniak kl. I a PSP w Gidlach, Anna Frączyk kl. II a PSP w Gidlach, Lena Bareła kl. II b PSP w Gidlach,  Katarzyna Łęska kl. III SP w Pławnie.

Dyrektor szkoły pani  Gabriela Gawrońska wręczyła nagrody i dyplomy laureatom, a pozostałym uczestnikom dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. Jakub Gawroński uczeń  kl. 3 PSP w Gidlach uświetnił przebieg konkursu swoim występem wokalnym.

Serdecznie gratulujemy laureatom, życząc dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Byliście wspaniali. Dziękujemy również  nauczycielom , którzy przygotowali uczniów do konkursu. Zapraszamy za rok !!!

Organizatorami konkursu były  p. Teresa Molenda, p. Agnieszka Misiewicz, p. Ewa Strączyńska - Kluźniak,  p. Ewa Góraj.

Fotorelacja - 5.04.2024 r.

Utworzono dnia 09.04.2024, 06:29