Dzień Patrona Szkoły –Marszałka Józefa Piłsudskiego

Utworzono dnia 21.03.2024

Wtorek 19 marca – Dzień Patrona Szkoły - przebiegał w naszej szkole bardzo kreatywnie.

Pani dyrektor Gabriela Gawrońska czuwała nad tym, aby uczniowie nie tylko uczestniczyli     w rozwijających różne pasje i zdolności zajęciach, ale przede wszystkim zadbała o przyjazną, serdeczną atmosferę tego dnia i pozytywne emocje.

Rozpoczęliśmy od Szkolnego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie z klas IV - VII, wraz z wychowawcami, zmagali się z różnymi zadaniami, podczas których wykazali się umiejętnościami językowymi, plastycznymi i ortograficznymi. Zabawa w kalambury dostarczyła dzieciom wiele emocji i pobudziła ich kreatywność. Niespodzianką okazał się wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem przygotowany przez uczniów z klasy VII b. Najmłodsi uczniowie w tym czasie zmagali się z testem ogólnopolskim pt. Olimpusek dla klas I – III. W ramach integracji zespołu klasowego dzieci uczestniczyły w różnych zabawach edukacyjnych i rekreacyjnych.

19 marca to ważne wydarzenie w kalendarzu naszej społeczności szkolnej ze względu na przypadające imieniny Józefa Piłsudskiego, patrona szkoły. Dzień ten był więc wspaniałą okazją, by przypomnieć wszystkim wartości cenione przez Marszałka, takie jak: wolność, patriotyzm, ojczyzna, niepodległość. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali w tym dniu  przygotowane dla nich zadania, które miały na celu przybliżyć postać Józefa Piłsudskiego, jednocześnie bawiąc się i ucząc. Zorganizowany został m.in. konkurs patriotyczny, którego mottem były słowa naszego Patrona: „Ja wiem, com dla Polski uczynił”. Odbyła się również uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas IIa i VIa pod kierunkiem p. Ewy Góraj i p. Marzeny Woldan przypomnieli życie i działalność tego wybitnego Polaka. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który zaprezentował piękne pieśni patriotyczne. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Gabriela Gawrońska. Nawiązała do postaci Marszałka i podkreśliła, że należy pielęgnować pamięć o ludziach walczących za wolną ojczyznę. Na koniec wszyscy zwycięzcy konkursu o Józefie Piłsudskim otrzymali pamiątkowe plakietki z wizerunkiem Patrona szkoły.

Po uroczystej akademii nasi uczniowie z klas IV – VII aktywnie włączyli się w ramach samorządu szkolnego do akcji powitania Pierwszego Dnia Wiosny. Nadrzędnym celem tych działań było integrowanie uczniów, a także dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji.

Dzień Patrona Szkoły stał się dla wszystkich okazją do promocji swoich talentów, rozwijania zainteresowań, pasji, sprawdzenia różnorakich umiejętności, a przede wszystkim, jak podkreśla pani dyrektor Gabriela Gawrońska, sposobem na wspaniałą  zintegrowaną  zabawę rozwijającą kreatywność uczniów. Organizując Dzień Patrona Szkoły, stworzyliśmy uczniom szansę ciekawego, nieszablonowego i niezwykle kreatywnego spędzania czasu w szkole. Jednym z wielu zadań było namalowanie portretu dyrektora szkoły lub wychowawcy klasy. Prace uczniów były zaskakujące i niezwykle piękne.

GALERIE: