Dzień Patrona naszej szkoły - Józefa Piłsudskiego

Utworzono dnia 12.05.2022

12 maja bieżącego roku obchodzony był DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY - JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO.
W tym celu 6 maja odbył się konkurs wiedzowy - Józef Piłsudski - życie i działalność.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe - klasa IV i klasy V oraz klasy VII i VIII.
Wszyscy uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru.
Zwycięzcy w DNIU PATRONA  otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny z historii i punkty do zachowania.
12 maja odbył się krótki montaż słowno - muzyczny poświęcony sylwetce naszego patrona - Józefa Piłsudskiego.
16 maja nauczyciele historii zorganizowali międzyklasowy - TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ.
Zespoły klasowe rozwiązywały różnorodne zadania .Dotyczyły one : życiorysu Józefa Piłsudskiego, pieśni patriotycznych, obrazów historycznych .
Turniej zawierał również zadania wykonywane na czas np. ułożyć portret patrona, wśród wielu postaci historycznych odnaleźć Józefa Piłsudskiego.
Okazało się , że turniej przysporzył uczniom wielu miłych i ciekawych doświadczeń.
Przeznaczony był dla klas IV - VIII. Zwycięzcą konkursu  została  klasa VII a.
Celem wszystkich konkursów było promowanie i kształtowanie świadomości narodowej, przybliżenie postaci Józefa Piłsudskiego , wspieranie postaw patriotycznych .
Pogłębianie i zdobywanie wiedzy o patronie szkoły oraz popularyzowanie poezji dotyczącej Marszałka Piłsudskiego.

Utworzono dnia 26.05.2022, 23:36