Projekt „Przeliczam, kupuję, gotuję” - listopad

Utworzono dnia 05.12.2021

W ramach projektu „Przeliczam, kupuję, gotuję” w listopadzie odbywały się zajęcia matematyczne, podczas których uczniowie z wykorzystaniem metod aktywizujących mieli możliwość rozwijania umiejętności rozwiązywania zadań praktycznych. Uczyli się jak wykorzystać matematykę m.in. w sklepie, w kuchni. Na zajęciach uczniowie rozwijali również umiejętność logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zagadek oraz łamigłówek matematycznych. Odbyły się także następujące konkursy:

Konkurs na najlepszy dzienny jadłospis, w którym zadaniem uczestników jest ułożenie zdrowego jednodniowego jadłospisu zawierającego odpowiednią ilość kalorii. Powinien się on składać z pięciu posiłków: I śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji.
Konkurs na zdrową sałatkę - Zadaniem uczestników jest przygotowanie dla rodziny zdrowej sałatki, a następnie wykonanie zdjęcia jej podania. Uczestnicy przygotowują plakat w formacie A3 na którym zapisują przepis na swoją sałatkę. Następnie przeliczają ilości składników potrzebnych do wykonania sałatki dla 20 osób i zapisują swoje obliczenia. Na plakacie powinno znaleźć się również zdjęcie podanej sałatki.

,,Projekt dofinansowała Fundacja mBanku"