Innowacja pedagogiczna wychowania fizycznego w PSP Gidle

Utworzono dnia 21.04.2024
W kwietniu rozpoczęła się innowacja pedagogiczna z wychowania fizycznego w PSP Gidle, która trwać będzie do końca roku szkolnego 2023/24.
Polega ona na:
-przygotowaniu ścieżki dydaktycznej Nordic Walking Gidle,
-zapoznaniu uczniów z trasą,
-zorganizowaniu konkursu,
Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali ścieżkę dydaktyczną, przy współpracy z Radą Rodziców, składającą się z 6 tablic informacyjnych.
Pierwsza tablica zawiera ogólne informacje dotyczące Nordic Walking i znajduje się za sklepem Dino, na drodze do oczyszczalni ścieków. Dalej ścieżka prowadzi drogą i skręca w lewo do drogi głównej  (ul. Częstochowska przy boisku VIS) Tam znajdują się tablice, gdzie po odczytaniu kodów QR, można zapoznać się jak wykonać rozgrzewkę i poznać zasady doboru sprzętu sportowego do Nordic Walking. Dalsza droga prowadzi ścieżką w stronę Rudy i skręca w prawo w kierunku tamy. Tam możemy się dowiedzieć jakie mięśnie biorą udział w treningu Nordic Walking. Przed tamą znajduje się tablica z instruktażem  mierzenia tętna i jego zakresami. Następnie skręcamy w prawo i po dojściu do ostatniej tablicy nr. 6 gdzie znajduje się informacja z ćwiczeniami rozciągającymi. idziemy ponownie w prawo dochodząc do drogi asfaltowej prowadzącej do sklepu Dino. Cała trasa liczy około 4km. 200m i zajmuje 45min.
W dniach 8-12 kwietnia wszyscy uczniowie PSP w Gidlach zapoznani zostali z trasą ścieżki dydaktycznej Nordic Walking Gidle oraz z techniką chodu z kijami. Uczniowie przeszli całą trasę, wykonywali ćwiczenia zgodnie z wytycznymi znajdującymi się na tablicach. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Następnym etapem jest ogłoszenie konkursu, dla chętnych uczniów, którzy będą monitorować swoją aktywność Nordic Walking za pomocą aplikacji mobilnej MAPMYRUN.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z ścieżki dydaktycznej, która łączy przyjemne z pożytecznym.

Fotorelacja z Innowacji pedagogicznej wychowania fizycznego- kwiecień 2024 r.

Utworzono dnia 21.04.2024, 19:52