Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

Utworzono dnia 19.09.2022

PSP w Gidlach bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach programu szkoły otrzymują od Państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów oraz wspieranie kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Nowoczesny sprzęt  uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Będzie wykorzystywany na różnych  zajęciach lekcyjnych oraz podczas zajęć pozalekcyjnych i uroczystości szkolnych.

Wykaz zakupionego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

– drukarka 3D wraz z filamentami,

– stacja lutownicza,

– aparat fotograficzny Canon,

– statyw do aparatu i kamery,

- zestaw studyjny Softbox,

-mikrofon kierunkowy,

- mikrofon bezprzewodowy,

- Gimbal AirCross,

- Laptop,

- ClassVR Premium,

– FORBOT zestawy

– Robot edukacyjny

Łączna kwota otrzymana z programu to 60 000,00 zł.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie internetowej: